Novinky

Naše barvy spon do vlasů
Jak na to se sponou

 

Zřejmě jste se nadchla a koupila si od nás dřevěnou sponu do vlasů.

 

Výborně.

 

Konečně přišla a honem vyzkoušet. Jejda ona nedrží!?  Buďte v klidu. Musí držet.

Pokud nemáte zkušenost s jakoukoli jinou zápichovou sponou či jehlicí, využijte na začátek

nejznámějšího pomocníka. Sepněte vlasy gumičkou a vlasy omotejte kolem ní.

Později pod gumičkou podpíchnete kompletovací jehlu.

Po několika pokusech už gumičku nebudete potřebovat.

 

Nejprve je potřeba si říct, že si musíte vytvořit zamotaný pevný uzel a je jedno jestli ze všech vlasů nebo jejich části.

 

To je základ.

 

Pak sponu přiložíte a kompletovací jehlici kolmo k hlavě zasunete do otvoru spony,

po hlavě naberete spodní vlasy a jehlici vypíchnete směrem ven.

 

Měla by jste cítit, jak je účes fixovaný a pevný.

 

 Pokud máte zkušenost a spona přesto nedrží, může být problém ve velikosti, 

 /sponu je možné vždy vyměnit/  nebo v samotné manipulaci se sponou.

 

Dobře a ted´  ještě několik obrázků

 

 

 

 

 

 

 

Jak určit velikost spony

Naše velikosti jsou A,B,C,D. Pro dobré určení velikosti bude záležet na délce a hustotě vlasů. Jedna z metod je si stočit vlasy do uzlu a použít dlań. Pokud v ní máte volno bude to velikost A. Pokud je plná bude to velikost B a pokud se vám tam uzel nevejde je to C,D.

Můžete také použít nit nebo krejčovský metr a změřte s ním u hlavy obvod vašeho culíku. Pokud si nebudete jisti kontaktujte nás a pošlete foto vlasů a my se pokusíme velikost určit. 

Orientační rozměry.

do 6 cm     velikost A       kratší, jemné vlasy,

od 6 do 8   velikost B       delší, hustší vlasy. Je to nejčastější velikost.

8 a více  velikost C,D     C jemné dlouhé vlasy, D dlouhé husté. MAXI MODELY. U těchto velikostí je nutná konzultace.

Naše zkušenosti s určováním velikostí je celkem dobrá. Většinou je to velikost B, protože pokud by spona byla trošku větší můžete si pomoci gumičkou, která dočasně zpevní držení vlasů než dorostou. Velikosti spon mají také určitou toleranci, takže se určitě trefíte. 

Může se samozřejmě stát, že volba bude chybná a spona nebude držet nebo bude malá atd. Není žádný problém se ozvat, zkonzultovat a případně vyměnit nebo vrátit. Chceme, aby vám splnila to co od takové spony očekáváte a dělala vám radost.

Dřevěné spony jsou praktické a pro radost, což je patrné i z fotografie jedné naší milé zákaznice, která má velikost spon C /zatím/.

 

 

Péče o dřevěnou sponu.

 Jak to, že moje spona již není taková jako dřív? Je šedá a smutná. Co s ní udělat , aby zase ožila?

Tak to jsou otázky, které Vás zaručeně napadnou pokud se podíváte na sponu, jehlici, dvojjehlu od nás. Je to proto, že spona má pouze přírodní povrch a působí na ni stejné vlivy jako na vaši pokožku. ÚV záření - sponu ztmavne , vlhko - má hrubší povrch , nečistota - zešedne.

Není třeba být smutná. K oživení a očištění vám stačí pouze krém na ruce / jakýkoliv / nebo lékařská vazelína, kterou si koupíte v lékárně a obyčejná houbička na nádobí. Tato kombinace vrátí vaší dřevěné sponě barvu, lesk a ošetří povrch  proti vlhkosti. 

Nebojte se použít i hrubou stranu houbičky , ta velmi dobře vyhladí případný drsný povrch. Pokud je hladká pak stačí sponu nebo jehlici  vytřít jen rukama. Nikdy však houbičku nenamáčejte do vody, abyste sponu omyla. Pouze naneste krém nebo vazelínu a sponu vytřete. 

  Naše dřevěné výrobky nejsou lakované, ale pouze napuštěné lněným olejem, proto se dají jednoduše ošetřovat a časem získávají svoji přirozenou patinu / já tomu říkám, že jsou stále živé /. Nedoporučujeme sponu ošetřovat jinak, nebo ji dokonce lakovat. Spona má mastný základ a lak na ni nebude držet. Časem se začne loupat a tím si sponu zničíte.

Pečovat o dřevěnou sponu může být i malým rituálem a věřte, že pokaždé když jej uděláte spona vám ožije před očima.

 

Pomáháme

 

Rozhodli jsme se podporovat ZDRAVOTNÍ KLAUNY , PROTOŽE SI MYSLÍME, ŽE JE TŘEBA DODAT NEMOCNÝM DĚTEM A STARÝM LIDEM RADOST A TROCHU TOHO SMÍCHU, ABY SE JIM TO VŠE, CO MUSÍ ZVLÁDNOUT, SNÁŠELO LÉPE.      https://www.zdravotniklaun.cz/


Pokud si tedy budete chtít udělat radost sobě i druhým. Něco si kupte a pomozte rozdávat smích.
Děkujeme, že pomáháte.
Hřebeny a jehlice

Nová kolekce dvojjehlic a hřebenů

 
                                 Tak...nové modely jsou vyvzorovány a my Vám je můžeme představit.
Kolekce je z exotických dřev / Eben, Palisandr /. Hřebeny mají délku zubu max.8,5 a jehlice 13cm. Hlavice jsou vysoce elegantní a ručně modelované. Každá je malým sochařským dílkem. Oba typy dřev jsou velmi tvrdé a pevné. Hřebeny jsme tvarovali tak, aby vyhovovaly francouzskému drdolu , který se zapichuje ze strany. Eben i palisandr jsou sice dost těžká dřeva , ale naše modelace umožnila zajistit jak pevnost tak lehkost. Nelze je však srovnávat s lehkým plastovým výrobkem. Toto je opravdu jiná kategorie.
6 položek celkem